Visa tiesa apie gelinius lakus

Pastaruoju metu daug ir karštai diskutuojama apie gelinius lakus. Ne kartą teko girdėti, kad geliniai lakai yra kenksmingi ir žalojantys nago plokštelę. Daugelis žmonių neretai tiesiog vadovaujasi gandais apie neva ypatingai žalingus cheminius ingredientus, stiprius nagų pažeidimus, vėžį sukeliančius spindulius ir garsiai pareiškia, kad “su geliniu laku nagų tai jau tikrai nelakuosiu.“ Tačiau dažniausiai tai būna išvados padarytos tų, kurie patys neatlieka gelinio nagų lakavimo ir profesionaliai negali įvertinti kaip ta procedūra turi būti teisingai atliekama, panaudojant reikiamas priemones bei prietaisus.    

Beje, reikia pripažinti, kad kartais netgi tie asmenys, kurie patys lakuoja geliniu laku ne visada tai atlieka kvalifikuotai ir remiasi tik žiniomis, kurias gavo GOOGLE paieškoje ar YOUTUBE video medžiagoje.

Todėl pabandykime padaryti išvadas, remiantis straipsniais, kurie pagrįsti konkrečiais moksliniais tyrimais, priemonių gamintojų pateikta informacine medžiaga bei meistrų, daugelį metų profesionaliai atliekančių šias procedūras, patirtimi: apie lempas, priemonių saugumą, meistrų darbą ir t.t.

Nerimaujate dėl savo ar savo klientės nagų būklės?

Kreipkitės į mus! Mes padėsime Jums išspręsti situaciją👌

Susisiekti su mumis galite:

I dalis - Lempos geliniam lakavimui

Kokios UV lempos naudojamos grožio salonuose? Grožio salonuose gelinio lako stingimui yra naudojamos 3 tipų UV lempos: Tradicinės, LED ir hibridinės. Tradicinės ir LED lempos naudoja skirtingo tipo lemputes, tačiau abi skleidžia UV spindulius ir gali greitai sukietinti gelinį laką. Gelinio lako sudėtyje yra fotoiniciatoriai, kurie suaktyvina kitas molekules ir paverčia skystą gelį į tvirtą plastiką. Šie fotoiniciatoriai suaktyvinami tik apšvietus tam tikro ilgio elektromagnetinėmis bangomis (būtent dėl to geliai pilnai nesustingsta apšviesti paprasta saulės šviesa). Gelinių lakų gamintojai sukuria specialius fotoiniciatorius, kurie idealiai reaguoja tik į jų pačių sukurtų lempų spinduliuojamą ultravioletinių bangų ilgį. Taigi geriausias būdas išvengti problemų stingdant UV priemones nagams – tai yra naudoti tos pačios firmos ir gelinius lakus, ir lempą.

Kokios pasekmės galimos, naudojant vienos firmos UV lempą, kitos firmos gelinius lakus? Labai svarbu suprasti, kad yra milžiniškas skirtumas tarp tokių terminų kaip gelinis lakas “sustingsta” ir “pilnai sustingsta“. Kalbant apie UV priemonių nagams stingimą, yra galimi 3 variantai:  „neišdžius pilnai“, „išdžius pilnai“ arba “perdžius”.

Visi UV geliai ir geliniai lakai sukietėja pasiekę 50-55% viso stingimo proceso, tačiau tai nereiškia, kad jie pilnai sustingo. Vien dėl to, kad gelis/gelinis lakas sukietėjo ir atrodo sustingęs, dar nereiškia, kad jis pilnai sustingo. Ne iki galo sustingusi priemonė – tai galimos neigiamos pasekmės: ant nagų gali atsirasti dėmelės, pakisti spalva, nagai “atšokti“, lūžti, o svarbiausia, nesustingusi medžiaga gali sudirginti odą ir sukelti alergiją.

Pernelyg stiprus UV spindulių srautas, kuris nepritaikytas kitų firmų gelinių lakų stingimui, taip pat tampa problemų priežastimi t. y. gali nudeginti nagus ar nago plokštelės audinius. Būtent tai yra viena iš onicholizės (nago plokštelės atsiskyrimas nuo guolio) atsiradimo priežasčių. Onicholizė atsiranda ypač tuomet, kai nagai yra jautresni ir minkštesni.

Taigi, galime daryti išvadą, kad neteisingas gelio/gelinio lako sustingimas – tai akivaizdus kelias į neigiamas procedūros pasekmes.

Ar UV lempos saugios? “Gelinis lakas stingsta UV spinduliuose…. UV spinduliai yra saulės šviesos komponentai ir skatina odos vėžio atsiradimą…”- taip teigia Dr. Susan Taylor straipsnyje The Skinny on Gel Nail Polish. Panašaus turinio straipsnius galime rasti internetiniuose portaluose. Tačiau prisiminkime, kad UV spindulių mes gauname visuomet būdami lauke, taigi ar trumpalaikė ir ne itin dažnai pasikartojanti jų dozė gali turėti didelę neigiamą įtaką mūsų sveikatai?

UV lempos jau daugiau nei 30 metų buvo ir yra saugiai naudojamos grožio salonuose. Du svarbūs moksliniai darbai patvirtino, kad abi UV lempos t. y. Tradicinės ir LED, yra saugios naudoti. Pirmasis mokslinis darbas yra “Do UV Nail Lamps Emit Unsafe Levels of Ultraviolet Light?”. Šiame tyrime Lighting Sciences, Inc./ Phoenix, Arizona išanalizavo dviejų ypač plačiai naudojamų UV lempų darbą ir nustatė, kad UVA spindulių srautas, sklindantis iš šių lempų, yra žymiai silpnesnis nei tas, kuris sklinda iš natūralios saulės šviesos. UVA spindulių srautas, kurį gauname iš UV lempų atitinka papildomas 1,5 – 2,7min būvimo saulėje arba papildomas 10-20 min būvimo kieme vieną kartą savaitėje.

Antrąjį mokslinį darbą atliko du iškilūs pasaulio mokslininkai, kurie specializuojasi UV spindulių poveikio odai srityje. Tai Dr. Robert Sayre ir jo kolega Dr. John Dowdy, Rapid Precision Testing Labs/Cordova, Tennessee. Plačiai išanalizavusi įvairių tipų Tradicinių ir LED lempų darbą, ši garsi visame pasaulyje mokslininkų komanda nustatė, kad spindulių kiekis, kurį mes gauname grožio salonuose procedūrų metu, atitinka nuo 0,5 iki 2,2% leistino ir saugaus UV spindulių kiekio, kuris yra nustatytas pagal Tarptautinius saugumo standartus. Nėra didelio skirtumo tarp UV spindulių poveikio, sklindančio iš  Tradicinės ar LED lempos: abi lempos yra saugios. Beje svarbu pabrėžti, kad plaštakos viršutinė dalis yra mažiausiai jautri UV spinduliams ir 4 kartus atsparesnė UV spinduliams nei viršugalvis ar skruostai. Dėl šios priežasties saugumo odai ribos tampa dar platesnės (Olson, R. L., R. M. and M. A. Everett, Effect of anatomic location and time on ultraviolet erythema. Arch Dermatol 93, 211-5). Susumavus šiuos faktus, įvertinus tai, jog UV lempos skleidžia palyginus silpną UV spindulių srautą, Dr. Sayre pateikė išvadą: „UV lempos nagams yra saugesnės nei natūrali saulės šviesa… ir pelnytai priklauso prie mažiausią riziką keliančių kategorijų“ („UV nail lamps are safer than natural sunlight or sunlamps… and properly belong in the least risky of all categories“).

Taigi, galima padaryti išvadą, kad UV lempos nagams yra saugios, kai naudojamos pagal paskirtį. Trumpalaikis kontaktas su kliento oda yra netgi saugesnis, lyginant su būvimu atviroje saulėje. Kliento rankos gauna didesnį spindulių kiekį jam vairuojant automobilį nei UV spinduliai, sklidantys iš UV lempos nagams. Jeigu klientas išreiškia susirūpinimą nagų lakavimo geliniu laku procedūra, meistras gali rekomenduoti:

  • Nedideliu audinio gabalėliu uždengti plaštakos viršų, kišant ją po UV lempa.
  • Klientas gali pasitepti rankas SPF15+ plataus veikimo spektro apsauginiu kremu, tačiau privalo nusiplauti rankas prieš procedūrą. Meistras turi pasirūpinti, kad nago plokštelė būtų tinkamai nuvalyta ir nago paviršius nuriebalintas specialia priemone (Dehydrator), kad išvegti problemų (pvz.: gelio/gelinio lako atsilupimo, spalvos pakeitimo ar dėmelių atsiradimo), kurios galėjo atsirasti dėl apsauginio kremo likučių ant nago plokštelės. Labai svarbu procedūros metu laikyti visus apsauginius kremus ir losjonus toliau nuo įrankių ar priemonių, kurias naudojate procedūros metu. Tai padės išvengti kontakto tarp priemonių.

Šaltiniai:

https://seeriouslynerdy.wordpress.com/2013/07/03/are-gel-manicures-really-all-that/
https://www.schoonscientific.com/downloads/tech-articles/Understanding-UV-Nail-Lamps.pdf
http://theconversation.com/health-risks-beneath-the-painted-beauty-in-americas-nail-salons-41660

 

Pirkite internetu

Kokybiškos bei saugios priemonės nagams

Apsilankykite Nagavitoje

Nerimaujate dėl savo ar savo klientės nagų būklės? Kreipkitės į mus! Mes padėsime Jums išspręsti situaciją👌

II dalis - Apie gelinio lako sudėtį

Ar gelinis lakavimas saugu? Kokią įtaką nagams turi cheminės gelinių nagų lakų sudėtinės dalys? Šie ir daugiau klausimų vis dažniau kyla visiems, kurie naudojasi šia paslauga arba ją atlieka.

Galima drąsiai teigti, kad vieni geliniai lakai rinkoje yra “draugiški” nagams, kiti – ne, vienų gelinių lakų sudėtis yra saugesnė, kitų – ne. Ne veltui didelės ir garsios pasaulio kompanijos, gaminančios priemones nagams, skiria didelius finansinius resursus jų gamybai, tyrimams ir tobulinimui. Ne veltui tokie geliniai lakai yra gerokai brangesni, nei tie, kurių gamybai bei kokybei nėra skiriamas ypatingas dėmesys. Dažniausiai pirkėjas kelia geliniam lakui tik du reikalavimus t. y., kad gerai dengtų nagus ir, kad gerai laikytųsi ant nagų…., tačiau pamiršta pasidomėti apie jų sudėtį (saugesnė sudėtis garantuoja mažesnę alergijų galimybę bei riziką sveikatai) ar jų nutirpinimo galimybes (kai kurių gelinių lakų tiesiog neįmanoma nutirpinti), nes gelinio lako nuėmimas turi didelę (dažnai neigiamą) įtaką natūralių nagų būklei.

Akivaizdu, kad lakuojant nagus geliniu laku retai ar tik tam tikromis progomis didelės rizikos sveikatai nesukelsime. Tačiau, jei tai atliekama reguliariai daugelį metų, tuomet “nedraugiškų” gelinių lakų naudojimas nėra saugu. Nuolatinis besikartojantis kontaktas su priemonėmis tampa alergijos, odos sudirgimo ar kitų odos problemų priežastimi. Kuo priemonės mažiau “draugiškos”, tuo problemų grėsmė didesnė.

Beje, saugesnės sudėties priemonės tai reiškia saugesnes darbo sąlygas patiems meistrams. Būtent manikiūro meistrai yra “pasmerkti” kasdieną kontaktuoti su nagų priauginimo priemonėmis, įkvėpti nuo priemonių sklindantį kvapą ar dulkes. Taigi, kasdien yra privaloma rūpintis ne tik klientų saugumu, bet ir savo darbo aplinka ir pasirinkti kiek įmanoma saugesnes priemonės.

Šiuo metu beveik visi gelinių nagų lakų gamintojai atsisakė toksiškų medžiagų, kurių gali būti paprastuose lakuose: dibutilftalato (DBP), tolueno ir formaldehido. Beveik visi, tačiau NE visi!

Geliniai lakai yra priskiriami akrilatų medžiagų grupei. Akrilatai (ethyl acrylate, ethyl methacrylate, and methyl methacrylate) yra beveik visų nagų priauginimui skirtų priemonių sudėtyje. Taigi, mes esame pasmerkti kontaktuoti (įkvėpti ar liestis) su šia sudėtine gelinių lakų dalimi. Nepaisant keliamos šių ingredientų grėsmės odai, akims ir netgi gerklei, jie yra naudojami nagų priemonėse.

Kai kuriuose geliniuose nagų produktuose yra chemikalas vaškinis antioksidantas butilintas hidroksianizolas (BHA) – medžiaga, kuri galbūt gali padidinti vėžio atsiradimo riziką. BHA naudojamas maisto pakuotėms, medikamentams ir kosmetikai gaminti.

1,6-Hexanediol diacrylate (HDDA) – tai vienas iš pačių kenksmingiausių ingredientų, kuriuos galima rasti geliniuose lakuose. Būtent šio kenksmingo ingrediento dėka nagų lakai stipriai sukimba su nagu. Tokiu būdu gelinis lakas ypač gerai laikosi, tačiau nuimti jį nuo nagų yra žymiai sudėtingiau nei daugelį garsių prekinių ženklų gelinius lakus. 1,6-Hexanediol diacrylate (HDDA) – tai monomeras, naudojamas automobilių pramonėje. Jungtinėse Amerikos Valstijose pagamintuose geliniuose lakuose 1,6-Hexanediol diacrylate (HDDA) NĖRA naudojamas.

Deja, ne visada kenksmingi ingredientai įrašyti į gelinio lako ingredientų sąrašą, esantį ant buteliuko, todėl nustatyti jų buvimą gan sunku. Ir tik akivaizdūs neigiami pokyčiai ant nagų leidžia spėti, kad šie ingredientai yra. Lakuojant nagus geliniu laku, kurio sudėtyje yra 1,6-Hexanediol diacrylate (HDDA), ilgainiui odelė aplink nagus parausta, o vėliau pradeda luptis. Ilgalaikis šių lakų naudojimas gali sukelti stiprią alergiją.

Dar vienas faktas, kuris verčia sunerimti yra tas, kad kai kuriose šalyse gelinių lakų gamybai nėra naudojami kosmetikai tinkantys ir spalvą suteikiantys pigmentai (dažikliai). Šiems pigmentams yra keliami ypač griežti reikalavimai tiek JAV, tiek kitose pasaulio šalyse. Juos privaloma sertifikuoti, prieš panaudojant kosmetikos priemonių gamyboje. Deja, kai kuriuose geliniuose lakuose aptinkama tokių nesertifikuotų pigmentų. Šie pigmentai yra pigūs, ne tokie švarūs, o baisiausia, kad toksiški. Nesertifikuotuose pigmentuose dažniausiai yra didesnė švino, gyvsidabrio ir arseno koncentracija. Be to, nesertifikuoti, o tai reiškia ne itin saugūs pigmentai, naudojami didelėmis koncentracijomis, gali palikti ryškias žymes ant nago plokštelės.

Žinomi ir garsūs visame pasaulyje gelinių lakų gamintojai imasi visų priemonių, kad šie produktai būtų saugūs t. y. nesaugius ingredientus keičia saugesniais. Tačiau reikia suprasti, kad kuo daugiau esminių gelinius lakus sudarančių ingredientų išimsime, tuo labiau ribotos galimybės sukurti ypač plačią spalvų paletę bei norimą konsistenciją. Tai leidžia suprasti, kodėl geriausios pasaulyje gelinių lakų gamintojos, norėdamos sukurti kuo saugesnes priemones, ne visada gali pasigirti stipriai dengiančiais geliniais lakais bei labai plačia spalvų gama.

Tiksliai nežinoma, per kiek laiko visi kenksmingi ingredientai gali sukelti grėsmę sveikatai, neaišku, kaip dažnai reikia kontaktuoti su šia kenksminga medžiaga, kad tai įvyktų, tačiau, visada yra pasirinkimo galimybė: rizikuoti ar ne. Visada, kaip vartotojas ar naudotojas, turime teisę paklausti apie produkto sudėtį meistro, gamintojo arba gamintojo atstovo. Beje, visada yra galimybė pažiūrėti produkto sudėtį ant pakuotės ar buteliuko. Jei tokio sąrašo nėra pateikta ant pakuotės, geriau tokios priemonės nenaudoti! Deja, net tada, jei ingredientai gaminio etiketėje nurodyti, nėra jokios garantijos, kad iš tikrųjų išvardyti visi. Pvz.: Per JAV Djuko universiteto (Duke University Medical Center) Šiaurės Karolinoje ir pelno nesiekiančios aplinkosaugos organizacijos Environmental Working Group (EWG) bendrą tyrimą konstatuota, kad aštuoniuose geliniuose nagų lakuose, kurie buvo tikrinami, buvo trifenilo fosfato, tačiau dviejų tokių nagų lakų etiketėse ši cheminė medžiaga nebuvo nurodyta. Visų tyrimo dalyvių, naudojusių minėtus lakus tik tyrimo reikmėms, organizmuose buvo rasta trifenilo fosfato.

Svarbiausia suprasti, kad odos sudirgimas nuo kosmetikos priemonės gali atsirasti bet kam ir bet kada: tai priklauso nuo to, kam žmogus alergiškas, nuo priemonės koncentracijos ir vartojimo trukmės. Kartais alerginės reakcijos kyla net nuo mažiausio alergenų kiekio ir net pati “draugiškiausia” nagams priemonė iššauks odos sudirgimą. Linkusiems į alergiją žmonėms pravartu išsitirti, kokiems kosmetikos ingredientams jie yra alergiški.

Atminkite, kad kur kas didesnį patikimumą ir saugumą kelia daugybę metų rinkoje veikiančių įmonių gaminami produktai. Tokių įmonių patirtis, standartai, kurių privaloma laikytis, nuolatiniai tyrimai leidžia neabejoti, kad jūs dirbate ar įsigijote kokybišką gaminį, o ne vien skambiu pavadinimu ar ryškia pakuote papuoštą kosmetiką. Dažnai geriau nerizikuoti ir nepirkti priemonių, kurios atsirado rinkoje visai nesenai. Be abejo, reikia pasidomėti, kokios firmos yra žinomos, pripažintos ir populiarios visame pasaulyje, bet ne tik Lietuvoje. https://www.nailsmag.com/619614/nails-2019-readers-choice-results

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorės R. Lingienės teigimu, iš Muitinės gauta informacija rodo, kad kosmetiką į Lietuvą įveža gerokai daugiau importuotojų, nei yra užsiregistravę specialiame portale, kuriame kosmetikos gaminių platintojai privalo pateikti tam tikrą informaciją apie šiuos gaminius.  Netinkamos kosmetikos Lietuvos rinkoje labai daug ir tai vyksta masiškai. Todėl mes patys t. y. atliekantys gelinį nagų lakavimą ar vaikščiojantys su geliniu laku ant nagų, turime ir galime pasirūpinti kaip ir su kokiomis priemonėmis atliekama procedūra. Prekinio ženklo populiarumas visame pasaulyje užtikrina, kad tai geriausia ir kokybiškiausia produkcija, kuri iki šiol yra sukurta.

Nerimaujate dėl savo ar savo klientės nagų būklės?

Kreipkitės į mus! Mes padėsime Jums išspręsti situaciją👌

Susisiekti su mumis galite:

III dalis - Apie manikiūrininko darbą

Išanalizavus pasisakymus, kuriuos galima rasti internetinėje erdvėje tiek Lietuvos, tiek kitų šalių manikiūro meistrų tarpe, galime drąsiai daryti išvadą, kad labai dažnai nagus pažeidžia ne pats gelinio lako sluoksnis, bet traumuojantis nago padengimas (pernelyg stipriai pašiurkštinamas nagas, atstumiamos odelės ir pan.) ir žalojantis nago nuėmimo procesas.

Kai kurie manikiūro meistrai neteisingai galvoja, kad gelinis lakas gerai laikysis ant nagų tik tuomet, kai natūralaus nago paviršius stipriai nušlifuojamas (su freza ar dilde) – tarsi tokiu būdu jis tampa poringesnis ir geriau sukimba su geliniu laku. Todėl daugelis specialistų, prieš padengdami nagus geliniu laku, juos šlifuoja ir braižo dildėmis, blokeliais ar freza, padarydami juos dar plonesnius. Atminkime, kad nago plokštelę reikia tik labai švelniai pašiurkštinti poliruokliu, kad nagas nebūtų blizgus, o švelniai matinis.

Neretai internete randame pažeistų nagų nuotraukas, kuriose akivaizdžiai matosi, kad nagas buvo traumuotas, stipriai atstumiant odeles nuo nago plokštelės. Ruošiant nagus geliniam lakavimui, labai svarbu nuvalyti odeles nuo nago plokštelės, tačiau tai reikia daryti labai atsargiai, nespaudžiant įrankio į nagą, nes tokiu būdu ypač lengva pažeisti nago šaknį. Nagai sudaryti iš baltymo – keratino. Po nago odele susiformuoja minkštas nagas, kuris augdamas kietėja ir stumia jau susidariusias ląsteles į priekį. Metaliniu įrankiu ypatingai lengva traumuoti tokį minkštą besiformuojantį nagą. Beje, nepatyrusiam meistrui šlifuojant nagus freza, juos taip pat lengva pažeisti. Pažeidus nago šaknį, užtrunka gan ilgai, kol nagas atauga. Tiesa, pažeidus nago šaknį, sveikas nagas gali išvis nebeataugti, nuaugęs iki nago kraštelio nagas gali skėstis arba augti horizontaliomis bangelėmis. Tuojau pat po neteisingo ir grubaus odelių pašalinimo, pažeidimų iš karto gali ir nesimatyti, tačiau nago dalis prie šaknies suploninama, dėl to auga silpnesni nagai, kurie dažniau gali sluoksniuotis arba skilti.

Gan nesenai meistrų tarpę buvo paplitęs taip vadinamas “lakavimas po odele” būdas. Buvo sakoma, kad tokiu būdu geliniu laku nulakuoti nagai žymiai ilgiau atrodys gražiai ir nepriekaištingai. Buvo pamirštas faktas, kad tokiu būdu susidaro palankios sąlygos infekcijai patekti! Užtepus gelinį laką po odele, tikėtina, kad sukelsime nago ar gilesnių aplinkinių audinių infekciją. Be to, per pažeistą nago ir odos jungties vientisumą, gelinis lakas gali prasiskverbti gilyn ir sukelti alergiją ar kitą neigiamą odos reakciją.

Visi, kurie mėgaujasi geliniu lakavimu žino, kad jis yra prieinamas už tam tikrą kainą – pašalinus gelinį laką, nagai dažniausiai lieka silpni, besisluoksniuojantys ir trapūs. Problema nebūtinai geliniame lake, problema glūdi tame, KAIP gelinis lakas nuimamas nuo nagų, aiškina Dana Stern, Medicinos Mokslų Daktarė, dermatologė, Icahn medicinos mokyklos profesoriaus asistentė. “Jums reikės mirkyti nagus acetone ir naudoti aštrius įrankius, kad fiziškai nustumti gelinį laką nuo nagų – tai gan šiurkštus ir nagus žalojantis procesas. Stipriai gramdant gelinį laką nuo nagų metaliniu ar mediniu įrankiu, nuimama ir dalis nago plokštelės, dėl ko nagas labai suplonėja,“ sako Dr. Stern. Ji perspėja, kad pažeidus nago guolį bei tą nago vietą, kuri yra po odelėmis, ant nagų gali atsirasti baltos dėmelės, vagelės ir kiti paviršiaus nelygumai.

Acetonas – viena iš didžiausių blogybių, nuimant gelinį laką nuo nagų. Kai sakoma, kad acetonas sausina nagus ir nagai tampa trapūs, yra tiesa. Acetonu prisotinti vatos diskeliai yra naudojami senam geliniam lakui nutirpinti. Šis lakusis pramoninis tirpiklis gali sukelti kvėpavimo takų problemų, nefrozinį sindromą ir inkstų kanalėlių disfunkciją, dirginti gleivinę. Tam, kad maksimaliai apsaugoti nagus nuo acetono, būtina naudoti specialius gelinio lako tirpiklius, kurių sudėtyje yra ne tik acetonas, bet ir eilė kitų ingredientų, sušvelninančių acetono poveikį. Taigi manikiūro meistrai privalo apsaugoti save ir klientus nuo kenksmingo acetono poveikio, pasirinkdami profesionalų nagų nutirpinimo skystį.

Kai gelinės dangos laikymosi laikotarpis artėja prie pabaigos ir ši pradeda trupėti, kyla didelė pagunda nusilupti ją visai. Dermatologe Ch. Adigun įspėja – jei sutrūkinėję gelinės dangos gabalai nuplėšiami, kartu su geliu nutraukiamos ir nago paviršiaus dalelės, dėl to nagas dar labiau nusilpsta ir suplonėja. Todėl to daryti griežtai negalima.

IŠVADA: pripažinkime, kad galimybė lakuoti nagus geliniu laku – tai yra geriausia, kas atsirado nagų pasaulyje per pastarąjį dešimtmetį. Gelinis nagų lakas patogu, gražu ir gan nesudėtinga. Tačiau SAUGU tampa tik tuomet, kai tiksliai žinome kaip tai daryti profesionaliai ir ko nedaryti, kad nepažeisti nagų ar nepakenkti sveikatai, kokias priemones naudoti ir į ką atsižvelgti jas įsigyjant. Negalime teigti, kad gelinis lakavimas – tai vitaminai nagams, tačiau kai šią procedūrą atlieka profesionalas, kuris naudoja “draugiškiausias” nagams geliniui lakavimui skirtas priemones, bei tam skirtą kokybišką įrangą, kai meistras saugiai ir teisingai atlieka visus gelinio lakavimo procedūros žingsnius, galime mėgautis gražiais ir sveikais nagais!

Šaltiniai:

https://www.rd.com/beauty/how-to-remove-gel-nail-polish/
https://www.wellandgood.com/good-looks/nontoxic-gel-manicures-at-nail-salons/
http://www.safecosmetics.org/get-the-facts/chemicals-of-concern/2978/
https://www.thehealthy.com/beauty/nail-care/methyl-methacrylate-nail-salons/
https://netradicinemedicina.com/taisyklinga-ranku-nagu-prieziura/
https://www.pasveik.lt/lt/sveikatos-ir-medicinos-naujienos/ka-daryti-kad-nagai-augtu-sveiki-ir-stiprus/77095/
https://lsveikata.lt/sveika-seima/sos-po-gelinio-lakavimo-8483