Pokalbiai apie pedikiūrą

Dažnai klientai nežino apie pedikiūro procedūrų įvairovę, kurią gali pasiūlyti pedikiūro meistrai. Prieš nusprendžiant, kokią pedikiūro procedūrą pasiūlyti klientui, reikėtų paprašyti jo atsakyti į kai kuriuos klausimus. Tai padės parinkti tokį pedikiūro būdą, kuris labiausiai atitiks kliento lūkesčius ir duos puikius rezultatus. 

Nerūpestingas pokalbis su klientu gali padėti meistrui išsiaiškinti svarbią informaciją, kurią klientas pamiršo paminėti. Taigi pedikiūro meistras per pirmąsias susitikimo minutes privalo išsiaiškinti kliento lūkesčius, įvertinti ir aptarti rūpimus klausimus, rekomenduoti ir paaiškinti klientui apie būtinybe rūpintis pėdomis namuose, nes tik tuomet bus pasiekti maksimalūs teigiami pėdų odos pokyčiai. Tai nėra lengva, tačiau įmanoma!

Štai trys pokalbiai tarp pedikiūro meistro ir kliento, kurių metu bus rekomenduotos tinkamos Footlogix priemonės kliento pėdų priežiūrai namuose.

SCENARIUS 1: Cukriniu diabetu sergantis žmogus, kurio kulnai stipriai suskeldėję nori, kad po pedikiūro pėdos būtų gražios

KLIENTAS: Šiandien galite užbaigti savo darbo dieną! Mano pėdos yra baisios. Kulnų oda yra kieta kaip uola ir giliai suskeldėjusi. Man skauda pėdas ir jos atrodo klaikiai. Ar jūs galite man padėti?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Nepergyvenkite! Man patinka iššūkiai. Aš perskaičiau jūsų anketą ir pastebėjau, kad sergate cukriniu diabetu. Papasakokite man plačiau…

KLIENTAS: Na, man prieš du metus buvo diagnozuotas 2 tipo cukrinis diabetas. Mano mama taip pat serga šia liga. Pastaraisiais metais aš pastebėjau, kad apytaka galūnėse sulėtėjusi, jaučiu, kad kojos tarsi sustingusios. Nejaugi tai svarbu?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Labai svarbu. Diabetu sergantys turi būti itin atsargūs pedikiūro metu. Pėdos negyja taip gerai, kaip turėtų, o tai reiškia, kad gali greičiau patekti mikroorganizmai ar atsirasti opa. Giluminiai įtrūkimai pėdų kulnuose gali būti nematomi; šie įtrūkimai gali tapti grybelių atsiradimo priežastimi. Diabetu sergančio žmogaus oda yra gležnesnė ir ją lengva pažeisti. Todėl labai svarbu pėdas patikėti meistrui, kuris turi reikiamų žinių apie tinkamą pedikiūro būdą.

KLIENTAS: Oi. Aš niekada nepagalvojau, kad pėdų priežiūra man turi būti tokia svarbi. Aš visada galvojau tik apie tai, kad mano pėdos tiesiog atrodytų gražiai. Taigi, ką man daryti? Gal man jas mirkyti kiekvieną vakarą? 

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Įprasta galvoti, kad vonelės yra gerai pėdoms, tačiau taip nėra. Diabetu sergantys žmonės turi būti labai atsargūs, mirkant pėdas vonelėje: negalima mirkyti pernelyg ilgai ir per karštame vandenyje. Mirkymo metu oda išbrinksta ir atsiveria smulkūs įtrūkimai, kurie dar labiau vilioja mikroorganizmus.

Svarbiausia yra reguliariai lankytis pas pedikiūro specialistą, kuris taps pirmu žingsniu gražių ir sveikų pėdų link. Priklausomai nuo pėdų būklės, pas pedikiūro specialistą būtina lankytis kas 3-6 savaites. Būtent jums rekomenduoju namuose naudoti Footlogix® Cracked Heel Formula (Nr. 3+). Šioje priemonėje yra gausu šlapalo (Urea), kuris giliai drėkina odą ir sutrūkinėjusius kulnus. Beje, putose yra Nakvišų aliejus, kuris gerina odos struktūrą ir elastingumą.

KLIENTAS: Ar tai kremas? Aš anksčiau naudodavau kremus, bet man labai nepatiko tas lipnumas ir riebumas, kuris lieka ant odos.

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Tai nėra kremas ir jis nelieka ant odos. Tai unikalios putos su Dermal Infusion Technology® (liposominė technologija), kurios greitai įsigeria į viršutinius odos sluoksnius. Putos nepalieka lipnumo – nėra poreikio plauti rankų tuojau pat po naudojimo. Beje, iš karto galite dėtis kojines ir mautis batus. Jums reikia dvi savaites du kartus dienoje įmasažuoti į pėdas po graikiško riešuto dydžio putų kiekį. Vėliau galima putas naudoti tik vieną kartą dienoje, kol įtrūkimai odoje išnyks. 

KLIENTAS: Skamba paprastai. Ar ilgai užtruks, kol pamatysiu rezultatus?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Visai ne. Jeigu naudosite putas reguliariai, rezultatus pamatysite jau netrukus. Tiesą sakant, visos Footlogix priemonės yra ypač veiksmingos IR saugios diabetikams. Jeigu norite pamaloninti pėdų odą namuose, rekomenduočiau Footlogix® DD Cream Mousse (Nr. 1), kurias reikia tepti vakare. Tai ypač tirštos putos, kurių sudėtyje yra Spiraleen® – patentuotas ingredientas, melsvadumblis, kuris turi antimikrobinių savybių ir saugo odą nuo infekcijų.

SCENARIUS 2: Kliento pėdos ypatingai sausos ir jo nago spalva pakitusi

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Labas rytas. Kas šiandien jus pastūmėjo ateiti į saloną?

KLIENTAS: Sveiki. Man žūtbūt reikalingas jūsų patarimas dėl priemonių. Mano pėdos yra ypatingai sausos, o vienas nagas yra praradęs spalvą ir sustorėjęs. Gal jūs galite patarti, ką man daryti?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Esu tikra, kad galiu jums pasiūlyti idealiai tinkančią Footlogix® priemonę. Bet prieš patariant, gal galite man smulkiau papasakoti?

KLIENTAS: Na, pastaruoju metu mano pėdos tikrai labai išsausėjo. Oda tapo šiurkšti tarsi švitrinis popierius, o nakties metu net patalynę drasko. Aš drėkinau pėdas namuose įvairiais būdais, bet oda tampa vėl ir vėl sausa. O dar kai pamačiau šitą baisų nagą… Jis storas, nusėtas vagelėmis ir patamsėjęs.  

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Sausa oda iš tiesų sukelia diskomfortą. Daugelis žmonių net nesusimąsto, kad šiurkščios odos priežastys gali būti ne vien tik sausas oras ar odą džiovinantys muilai… priežastys, dėl kurių gali pakisti spalva, sustorėti ar atkilti nuo nago guolio nagai. Sakykite prašau, kaip dažnai naudojate drėkinamąsias priemones? Kokias priemones naudojate?

KLIENTAS: Drėkinamąsias priemones pėdoms naudoju kiekvieną dieną, kartais net kelis kartus dienoje – dažniausiai po dušo po sporto arba vakare prieš miegą. Paprastai aš naudoju bet kokį kremą iš prekybos centro, ant kurio yra užrašas: ypač sausai odai. Tačiau dar nei vienas kremas nepasižymėjo ilgalaikiu poveikiu.

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Supratau. Tiesą sakant, jūsų atveju yra kai kas daugiau nei vien sausa oda. Gan dažnai sausa ir šiurkšti oda tai yra grybelinės infekcijos pasekmė. Kol grybelinė infekcija nebus gydoma, tol sausos odos problema nebus išspręsta, o nagas neatgaus sveiko nago spalvos. Ir jūsų naudojamos drėkinamosios priemonės čia nepadės.

KLIENTAS: Fui! Grybelis?? Velnias, kaip aš galėjau juo užsikrėsti? Kaip susinervinau…

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Nėra ko nervuotis. Pėdų grybelis pasitaiko gan dažnai. Įprastai juo galima užsikrėsti viešose vietose – tokiose kaip sporto kompleksų dušinės, baseinai, viešbučių kambariai ir bet kur, kur vaikštote basomis. Būtent dėl to reikia pėdų odą nuolat drėkinti. Tinkamai sudrėkinta ir sveika oda yra mūsų apsauga nuo infekcijų. Todėl nepanikuokite. Footlogix® gali pasiūlyti jums ne vieną priemonę, kuri padės išgydyti grybelį ir numalšins grybelinės infekcijos sukeltą odos sudirgimą.  

KLIENTAS: Ačiū Dievui! Kokią priemonę man rekomenduojate? Ar mokėsiu ją naudoti?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Pirmoji priemonė tai Footlogix® Rough Skin Formula (Nr. 7+). Tai putos, kurių sudėtyje yra ingredientai, naikinantys grybelines infekcijas, o avokado aliejus ir Pantenolis prižiūri ir saugo odą, šlapalas (Urea) – išlaiko drėgmę odoje. Reguliariai naudojant putas, grybelis nyks, paviršiniai odos įtrūkimai mažės, o sausos odos būklė gerės. Pėdos taps lygios ir sveikos. Antroji priemonė tai Footlogix® Nail Tincture Spray (Nr. 7T), purškiama tinktūra nagams, kurių spalva pakitusi, kurie kenčia nuo grybelinių infekcijų. Tai dvi priemonės, kurios padės išspręsti jūsų pėdų problemas. Jas abi lengva ir patogu naudoti namuose.

KLIENTAS: Skamba įtikinamai. Aš paimsiu abi. Kaip tiksliai jas naudoti?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Footlogix® Rough Skin Formula (Nr. 7+) – tai išskirtinis produktas! Tai putų konsistencijos priemonė, kuri nepadengia odos riebiu sluoksniu, užkemšančiu odą. Jums reikia dvi savaites du kartus dienoje įmasažuoti į pėdas po graikiško riešuto dydžio putų kiekį. Vėliau galima putas naudoti tik vieną kartą dienoje. Footlogix® Nail Tincture Spray (Nr. 7T)  tinktūrą reikia purkšti 2 kartus dienoje, kol nagas nuaugs. Turite pamatyti sveiką nagą, augantį iš nago šaknies. Norėčiau, kad jūs apsilankytumėte pas mane po keturių savaičių, tuomet galėčiau įvertinti situaciją ir nukreipti jus pas gydytoją, jei reikėtų.

KLIENTAS: Puiku! Užrašykite prašau mane kitam apsilankymui.

SCENARIUS 3: Vyresnio amžiaus klientė pageidauja, kad jai būtų pašalintos visos nuospaudos

KLIENTAS: Aš taip laukiau šio apsilankymo. Nekantrauju palikti čia visas nuospaudas! Beje, kas tai yra nuospauda?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Nuospaudos susidaro tose vietose, kur yra nuolatinis odos spaudimas ar trynimas. Kartais nuospaudos visai nesimato ir kartais jos sukelia nepatogumų, tačiau nuospaudos ant odos yra neatsitiktinai – tai yra natūralus kūno apsaugos mechanizmas. Todėl nereikėtų jų visai pašalinti. Nuospaudas reikia suminkštinti ir dalį jų pašalinti.

KLIENTAS: Aš niekada nesusimąstydavau, kad nuospauda yra apsauga. Tai logiška! Tačiau, kodėl nuospaudų būklė blogėja? Mano kasdienė rutina visai nesikeičia.

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Su amžiumi pėdų oda plonėja ir formuojasi daugiau nuospaudų. Ir tai nėra blogai, ypač vyresniame amžiuje, kuomet nuospauda gali būti vienintelė pėdų odos apsauga nuo traumų vaikštant.

KLIENTAS: Kaip žinoti kiek nuospaudos galima pašalinti?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Įprastai aš pašalinu ne daugiau kaip 2/3 nuospaudos. Kai kuriais atvejais nuospaudos palieku daugiau pvz.: jei klientas daug sportuoja arba serga cukriniu diabetu ir jo oda yra gan plona. Aš kaip pedikiūro profesionalė pati privalau nuspręsti, kas yra geriau kiekvienam klientui. Būtent dėl to aš nerekomenduoju klientui namuose kovoti su sausa oda – palikite tai man.

KLIENTAS: Taigi kaip šiandien man pagelbėsite jus?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Pirmiausiai aš naudosiu Footlogix® Callus Softener (Nr. 18). Aš dievinu šią priemonę. Footlogix® Callus Softener (Nr. 18) puikiai suminkština nuospaudas, jos sudėtyje nėra jokių agresyvių odai ingredientų ir šios priemonės nereikia nuplauti, kaip kad daugelį rinkoje esančių nuospaudų minkštiklių. Tiesą sakant, aš ją užpurkšiu ant odos ir paliksiu, nes jos sudėtyje esantis šlapalas drėkins odą dar ilgai po procedūros. 

KLIENTAS: Ar naudojate ypač kietų nuospaudų šalinimui tarkutę ar peiliukus?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Tarkutės, peiliukai ar kiti aštrūs įrankiai neturėtų būti naudojami pedikiūro metu – jais lengva pažeisti odą, o daugelyje šalių šie instrumentai apskritai yra draudžiami. Džiaugiuosi tuo, kad Footlogix® Callus Softener (Nr. 18) minkštiklis atlieka beveik visą nuospaudų šalinimo darbą. Užpurškus šios priemonės aš palauksiu, kol ji įsigers ir tuomet su lopetėle nuimsiu suragėjusią odą.

KLIENTAS: Patarkite man prašau, ką galėčiau naudoti pėdų priežiūrai namuose, tarp pedikiūro procedūrų?

PEDIKIŪRO SPECIALISTAS: Su malonumu. Būtinai drėkinkite odą kasdien. Aš rekomenduočiau Footlogix® Daily Maintenance Formula (Nr. 2). Reikia kasdien užtepti labai nedidelį kiekį šių putų ant pėdos. Be abejo siūlyčiau namuose kartais švelniai nupilinguoti odą. Tam idealiai tinka Footlogix® Exfoliating Seaweed Scrub (Nr. 15). Jo sudėtyje yra aukščiausios kokybės organiniai mikrodumbliai, eteriniai aliejai ir pemzos grūdeliai, kurie puikiai eksfolijuoja odą.

Tęskite pokalbius

Netgi po įprastos pedikiūro procedūros, kliento pėdų būklė ir problemos gali (ir privalo!) būti analizuojamos. Viršuje aprašyti pokalbiai yra gana specifiniai, tačiau neįpareigojantys pokalbiai tarp kliento ir meistro gali tapti vertingu įrankiu, atliekant pedikiūrą. Kiekvieno susitikimo metu meistras privalo iš naujo vertinti pėdų odos būklę ir išklausyti kliento bet kokį, nors ir nedidelį nerimą, dėl vieno ar kito simptomo pėdose. Tik tokių pokalbių metu galima išsiaiškinti, ko kliento odai reikia ir pasiūlyti tokią Footlogix® priemonę, kuri padės pateisinti kliento lūkesčius ir išspręsti problemą.