GRYBELIS TARP MŪSŲ

Profesionalios pėdų priežiūros poreikis ypač išryškėja užsikrėtus pėdų grybeliu. Grybelinė infekcija yra gana dažnas, tačiau suvaldomas pėdų odos susirgimas, kurio atsiradimo priežastis gali būti ypatingai sausa ir besilupanti oda. Daugelis žmonių bereikalingai kenčia nuo pėdų grybelio sukelto niežulio ar deginimo jausmo, simptomus maskuodami losjonais ir kremais, neįsigilindami į problemos esmę.

Ar atpažįstate pėdų grybelį? Ši odos problema ne visada matoma išoriškai. Skaitykite toliau ir sužinokite, kas yra pėdų grybelis, kaip jį atpažinti ir kokios Footlogix® priemonės yra skirtos kovai su šia liga.

Kas yra Pėdų Grybelis?

Yra trys grybelio rūšys: pelėsiniai grybai, mieliagrybiai ir tinea unguium. Kiekvienas iš šių grybelių yra randamas ant odos. Tačiau sveika oda suformuoja apsauginį odos barjerą, kuris saugo organizmą nuo infekcijų. Problemos prasideda tuomet, kai oda yra nesveika ar pažeista. Būtent tada grybelis patenka į organizmą, kur yra drėgna ir šilta t. y. ideali aplinka grybeliams daugintis. 

“Tinea”- tai yra įprastas dermatofitų, grybų, kurie minta keratinu, terminas. Kadangi keratinas natūraliai aptinkamas odoje, plaukuose ir naguose, dažniausiai grybelinė dermatofitų infekcija pažeidžia paviršinį sluoksnį šiose srityse. Pavyzdžiui, tinea pedis (terminas, kuris yra pažįstamas daugeliui manikiūro/pedikiūro specialistų!) tai yra grybelinė pėdų odos infekcija, dermatofitinė infekcija arba tiesiog pėdų grybelis.

Bakterinės infekcijos skiriasi nuo grybelinių infekcijų. Bakterines infekcijas sukelia bakterijos ir dažnai apie tai byloja po nagu atsiradusios tamsiai žalios dėmės. (Daugelis  manikiūro/pedikiūro specialistų šias dėmes vadina “nago pelėsiu.”) Bakterinės infekcijos gali labai greitai tapti rimtų susirgimų priežastimi. Tokiais atvejais manikiūro/pedikiūro specialistas turi nedelsiant nukreipti klientą pasikonsultuoti su gydytoju.

Pėdų odos ir nagų būklės įvertinimas

Pėdų grybelis paprastai pasireiškia pėdų odos pleiskanojimu, lupimusi, trūkinėjimu bei niežėjimu. Grybelio pažeista oda gali tapti šiurkšti ir sueižėjusi, todėl dažnai galima supainioti su išsausėjusia oda. Susirgimui pažengus, pėdos gali skleisti nemalonų kvapą, ant odos gali atsirasti pūslių ar opų. Jeigu pažeidžiami kojų nagai, jie dažnai pagelsta, sustorėja, tampa trapūs ir gali pakilti nuo nago guolio.  

Norint tinkamai įvertinti kliento pėdų būklę, svarbu ne tik žinoti visas galimas pėdų ligas bei jų simptomus, bet ir mokėti atpažinti sveikas pėdas ir nagus. Sveikas nagas visada yra prisitvirtinęs prie nago guolio, šiek tiek rausvos spalvos, skaidrus ir be jokių dėmelių ar spalvos pakitimų.

Jeigu nagas nėra sveikas, vertinimo metu turite atsižvelgti į ligos požymių visumą. Pvz.: vien todėl, kad nagas pakilęs nuo nago guolio (onycholizė), dar nereiškia, kad tai yra grybelinė infekcija. Jūs privalote taip pat įvertinti ar:

  • Ar nagas sustorėjęs ir/ar ant nago matomos rudos ar geltonos dėmelės?
  • Ar nagas yra trapus?
  • Ar nagai atrodo balkšvi, kiek ištrupėjusi nago plokštelė? Kai kada nagai būna tiesiog ypatingai sausi (keratino granuliacija), tačiau kartais tai gali signalizuoti apie grybelinę infekciją ant nago paviršiaus. Ar sustorėjusi nago plokštelė? Tai gali būti grybelinės infekcijos simptomas.
  • Ar po nago plokštele matomas pleiskanojimas? Jei taip, ar klientas kenčia nuo nagų psoriazės, kuri paveikia nagų ląstelių apykaitą ir dėl to atsiranda pleiskanojimas, bet tai nėra grybelinė infekcija.
  • Ar kojų nagai ar oda aplink nagus buvo kaip nors pažeisti, dėl ko galėjo patekti grybelinė infekcija?

Footlogix® priemonės, kovojančios su Pėdų grybeliu

Klientams, kenčiantiems nuo pėdų grybelio, Footlogix® rekomenduoja eilę priešgrybelinių ar antimikrobinių savybių turinčių priemonių, kurių dėka pasiekiami stulbinantys rezultatai. Pedikiūro specialistai gali drąsiai rekomenduoti šias pėdų priežiūros priemones naudoti namuose, nes jas saugu naudoti visiems, tame tarpe sergantiems diabetu, brandaus amžiaus bei imuninės sistemos sutrikimų turintiems klientams.

Susipažinkite su Footlogix® Anti-Fungal priemonių linija ir padėkite klientams pasirūpinti savo pėdų sveikata!

  • Footlogix® Putos besilupančiai pėdų odai, kenčiančiai nuo grybelinių susirgimų (Peeling Skin Formula Nr.7): šios priemonės sudėtyje yra Klotrimazolis ir nėra jokių drėkinančių odą ingredientų. Tai putos, specialiai skirtos drėgnos pėdų odos, linkusios į grybelinius susirgimus, priežiūrai.
  • Footlogix® Putos šiurkščiai pėdų odai (Rough Skin Formula Nr.7+): tai priemonė sukurta sausos, šiurkščios pėdų odos, kuri kenčia nuo paviršinių įtrūkimų, priežiūrai. Priemonės sudėtyje yra Klotrimazolis bei šlapalas (Urea) – ingredientas, kuris sulaiko drėgmę ir prižiūri sausus ir šiurkščius kulnus bei pėdas.
  • Footlogix® Purškiama tinktūra kojų nagams, turinti priešgrybelinių savybių (Anti-Fungal Toe Tincture Spray Nr.7T): ši unikali priemonė su Klotrimazoliu kovoja būtent su nagų grybeliu. Priemonės sudėtyje yra Pantenolio ir Avokado aliejaus, kuris grąžina “neišvaizdiems” nagams sveiką išvaizdą bei blizgesį.