Problemos su geliniais lakais. 2 dalis. Patarimai ir sprendimo būdai

Ne visada gelinis lakavimas vyksta taip sklandžiai kaip norėtųsi. Kartais meistras susiduria su tam tikrais nenumatytais iššūkiais.

5 pagrindiniai nesklandumai, lakuojant geliniu laku:

  • Gelinis lakas traukiasi nuo nago kraštų
  • Gelinis lakas raukšlėjasi
  • Netolygiai blizga viršutinis gelinio lako sluoksnis
  • Matinis viršutinis gelinio lako sluoksnis (Matte Top Coat) praranda gražų matinį paviršių
  • Gelinis lakas atšoka ir lupasi nuo nagų

Gelinis lakas traukiasi nuo nago kraštų

Turbūt ne kartą teko susidurti su situacija, kai spalvotas gelinis lakas traukiasi nuo odelių ar nago kraštų. Netgi nago galiukas, kuris buvo apgaubtas geliniu laku, liko apnuogintas t. y. spalva atsitraukė. Kodėl taip atsitiko? Kodėl, lakuojant nagą tolygiai, spalva traukiasi, subėga į griovelius ir pan.? Yra 3 pagrindinės priežastys:

1. Riebalų likučiai ant nago t. y. nekruopščiai paruošti nagai. Galbūt meistras darbo metu prisilietė rankomis prie klientės nagų, galbūt liko odelių minkštiklio liekanos ir pan. Jei ant nago yra riebalų, lakas niekada nedengs tolygiai.

2. Priemonių nesuderinamumas pvz. naudojate vienos firmos apatinį gelinio lako sluoksnį (Base Coat), o kitos firmos gelinį laką. Tai reiškia, kad šių dviejų produktų formulės nesiderina. Kiekvienos firmos produktai turi skirtingas sudedamąsias dalis ir, deja, jos ne visada dera tarpusavyje. Taigi susitraukimo problema dažniausiai atsiranda tuomet, kai maišomi skirtingų firmų produktai.

3. Poliruoklis, kurį naudojate prieš gelinį lakavimą yra pernelyg švelnus. Šiuo atveju jis ne pašiurkština nagą, o dar labiau išlygina.

Ką daryti ir kaip ištaisyti?
  1. Jei pastebėjote, kad gelinis lakas susitraukė nuo kraštų, išlaikykite jį po UV/LED lempa ir nuvalykite valomuoju skysčiu. Pašiurkštinkite nagą poliruokliu ir dar kartą nuvalykite valomuoju skysčiu. Tuomet padenkite nagą ta pačia spalva dar kartą. Dabar lakas dengs tolygiai.
  2. Visada naudokite tos pačios firmos apatinį gelinio lako sluoksnį, gelinį laką ir viršutinį gelinio lako sluoksnį. NEMAIŠYTI PRODUKTŲ. Visi produktai turi skirtingas chemines formules, kurios idealiai dera tik tarpusavyje. Tik tai užtikrins produktų suderinamumą ir padės išvengti nereikalingų problemų.

Gelinis lakas raukšlėjasi

Atidžiai įvertinkite susiraukšlėjusį nagą: akivaizdu, kad gelinio lako paviršius išdžiūvo, tačiau vidus liko šlapias ir minkštas. Tai reiškia, kad neišdžiūvo iki galo visi gelinio lako sluoksniai. Kartais šią problemą pamatome ne iš karto, o maždaug po 48 valandų. Su šia problema susiduria labai daug meistrų, taigi neišsigąskite! Kodėl taip atsitinka? Pagrindinės priežastys:

  1. Užlakuotas pernelyg storas gelinio lako sluoksnis.
  2. Gelinis lakas yra vienos firmos, o LED lempa kitos firmos. Tai reiškia, kad ši lempa nėra tinkama būtent šios firmos gelinio lako stingimui.

Beje, gelinis lakas galėjo nesustingti iki galo ir tuomet, jei klientas neteisingai laikė ranką ar tik nykštį po lempa. Tiesiog lempos spinduliai nepateko ant viso nago vienodai ir gelis vienose vietose sustingo gerai, o kitose, kur spinduliai nepateko, ne iki galo.

Kaip patikrinti ar gelinis lakas džiūsta jūsų lempoje? Ant lipnios formelės popierėlio (ar svietinio popieriaus) užtepkite gelinio lako sluoksnį. Laikykite popierėlį po LED lempa tiek laiko, kiek nurodyta ant gelinio lako buteliuko. Ištraukite popierėlį iš lempos. Nuimkite sustingusį gelinio lako gabaliuką nuo popierėlio. Viršutinė gelinio lako dalis lieka šiek tiek lipni (primename, kad tai yra todėl, kad kontakte su oru, gelinis lakas nesustingsta iki galo). Gelinio lako apačia turi būti visai išdžiūvusi, nes čia nebuvo kontakto su oru. Sausa, išdžiūvusi apačia įrodo, kad lakas sustingo gerai. Jei apačia lieka lipni, tai reiškia, kad lakas neišdžiūvo ir po šia lempa jis neišdžius.

Tokiu būdu galite patikrinti ne tik gelinio lako, bet ir gelio ar viršutinio gelinio lako sluoksnio bei lempos suderinamumą.

Kaip ištaisyti ir ką daryti?

  1. Galima visai nutirpinti minkštą gelinį laką ir iš naujo padengti nagus geliniu laku.
  2. Nuvalyti nagą valomuoju skysčiu. Su dilde nuimti minkštąjį nago paviršių. Dildyti tol, kol įsitikinsite, kad gelinio lako likučiai tvirtai laikosi. Nuvalyti nagus valomuoju skysčiu. Užlakuoti gelinį laką dar kartą.

Netolygiai blizga viršutinis gelinio lako sluoksnis (Top Coat)

Pasitaiko, kad, užlakavus viršutinį gelinio lako suoksnį (Top Coat), nago paviršiuje matosi ir matinės ir blizgios vietos. Atrodytų lyg ant nago būtų užlieta aliejaus…

Taip atsitinka dėl kelių priežasčių:

  1. Naudojate vienos firmos gelinį laką, o kitos firmos viršutinį gelinio lako sluoksnį (Top Coat). Lipnus gelinio lako sluoksnis, kuris lieka, palaikius nulakuotą nagą po lempa, „nedraugauja” su viršutiniu gelinio lako sluoksniu Prisiminkite, kad, nulakavus nagus spalvotu geliniu laku ir išlaikius po lempa, gelinio lako paviršius lieka lipnus. Taip yra dėl to, kad gelinis lakas, kontakte su oru, neišdžiūsta iki pat galo t. y. jis lieka lipnus. Šis lipnus paviršius – tai cheminiai ingredientai, sudarantys gelinį laką. Lakuojant kitos firmos viršutinį gelinio lako sluoksnį (Top Coat), teptukas užkabins ir lipnų gelinio lako paviršių, kuris įsimaišys į viršutinio gelinio lako sluoksnio teptuko šerelius. Tai reiškia, kad nago paviršiuje jau bus dvi priemonės, kurios tarpusavyje chemiškai “nedraugauja“. Išlaikius po lempa, tos nago paviršiaus vietos, kur įsimaišė gelinio lako lipnusis sluoksnis, bus neblizgios.
  2. Kita priežastis gali būti ta, kad LED lempa ir viršutinis gelinio lako sluoksnis (Top Coat) netinka vienas kitam. Prisiminkite, kad visų problemų galima išvengti tik tuomet, kai naudojate vienos ir tos pačios firmos priemonės.
  3. Trečia priežastis: viršutinį sluoksnį (Top Coat) reikėtų po lempa išlaikyti ilgesnį laiko tarpą. Galite atlikti produkto stingimo testą ant lipnios formos ar sviestinio popieriaus. Jeigu, išlaikius po lempa viršutinį gelinio lako sluoksnį tiek laiko, kiek nurodyta ant buteliuko, jis neblizga, tai reiškia, LED lempa ir viršutinis sluoksnis (Top Coat) netinka vienas kitam.  

Matinis viršutinis gelinio lako sluoksnis (Matte Top Coat) praranda gražų matinį paviršių

Neišvengiama ir tokia problema: gražiai matiniai nagai praranda matinį efektą. Atminkite, kad visi geliniai lakai yra porėti (būtent dėl to juos galima nutirpinti specialiu tirpikliu, kurio sudėtyje yra acetone). Tai reiškia, kad į nago paviršių gali lengvai patekti visa tai, ką tepame ant rankų: losjonai, kremai, aliejai, šampūnai, kondicionieriai, makiažo priemonės, maistas ir pan. Taigi, jeigu klientė nori ilgai džiaugtis matiniais nagais, ji turi kartais nuvalyti juos valomuoju gelio nagų skysčiu arba tiesiog indų plovikliu. Šios priemonės sugrąžins nagams matinę išvaizdą.  

Gelinis lakas atšoka ir lupasi nuo nagų

Gelio atšokimas nuo nagų – turbūt didžiausias iššūkis kiekvienam meistrui. Tai atsitinka dėl kelių priežasčių.

  1. Pagrindinė priežastis: apatinis gelinio lako sluoksnis blogai sukibo su natūraliu nagu t. y. blogas sukibimas. Tarp nago ir apatinio gelinio lako sluoksnio (Base Coat)dar yra naudojama ne viena priemonė. Taigi, jei naudojate per daug Praimer‘io, per daug Bonder‘io, per daug nuriebalintojo ar ant nago pateko riebalų nuo rankų ar aliejų nuo odelių, minkštiklio, kurį naudojote atliekant odelių šalinimą, visą tai užkerta kelią geram nago ir apatinio sluoksnio sukibimui. Jau po 4-5d. klientė gali skųstis, kad gelinis lakas atšoko nuo nago.
  2. Gali būti, kad klientės natūralus nagas ypač plonas, lankstus ir elastingas. Toks nagas galėjo tapti po gelinio lako šiurkštaus nuėmimo ar klientė nuo nago pati nusilupo gelinį laką, dėl ko nagas ir buvo pažeistas ir pan. Įsivaizduokite, kas vyksta kai toks plonas, lankstus ir minkštas nagas padengiamas geliniu laku… Plonas ir minkštas natūralus nagas po geliniu laku lankstosi ir gan lengvai atsilupa ar atšoka. Be to natūralaus nago plokštelė, kontakte su vandeniu, sugeria drėgmę ir tuomet plečiasi. Nusausinus rankas, nagas džiūsta ir traukiasi. Tai reiškia, kad kuo plonesnis klientės nagas, tuo stipriau jis “vaikščioja” t. y. plečiasi ir traukiasi. O gelinis lakas, esantis viršuje nago, “nevaikšto”, jis visada išlieka toks pats. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl gelinis lakas atsilupa ar atsisluoksniuoja. Atšokimas dažniausiai atsitinka ties odelėmis ar nago galiuku. Toks nago atšokimas klientui sukelia diskomfortą, nes už nago kimba plaukai ar rūbai ir žmogus stengiasi tokią atšokusią nago dalį nulupti.

Kaip ištaisyti ir ką daryti?

Lakuojant nagus geliniu laku BŪTINA kruopščiai apgaubti laisvą nago kraštelį. Tai vienas iš būdų, kaip apsaugoti gelinį laką nuo atsilupimo.

Klaidinga yra galvoti, kad kietas ir tvirtas gelis sustiprins plonus ir elastingus nagus. Supraskite, kad kietas gelis ant minkšto ir besilankstančio nago dar labiau bus linkęs atšokti, nes elastingas ir lankstus natūralus nagas stengsis gelį atmesti, kaip išaugtus marškinėlius. Todėl, jei norite geliu sustiprinti minkštus ir plonus nagus, naudokite nutirpinamą gelį, kuris yra elastingas ir puikiai priglunda prie natūralaus nago.

Įsivaizduokite, kad mūsų natūralūs nagai yra tarsi mažos kempinėlės, kurios sugeria drėgmę. Taigi, jei klientė dirba maisto pramonėje, jei augina vaikus ir dažnai mirko rankas vandenyje, tuomet labai svarbu kasdien tinkamai rūpintis nagų priežiūra namuose. Klientei, kurios nagai padengti geliniu laku, privaloma išaiškinti, kad dažnai teptų nagus ir odeles odelių aliejumi. Tokiu būdu nagai sugers ne vandenį, o bus prisotinti aliejumi, kuris neleis nagams “vaikščioti” t. y. susitraukinėti. Atminkite, kad gelinis lakas ant nago nesitraukia ir nesiplečia kontakte su vandeniu, o natūralus nagas plečiasi vandenyje ir traukiasi džiūstant, o tai skatina nago atšokimą.

Ne tik meistras, bet ir gelinių nagų savininkas turi tinkamai rūpintis nagų priežiūra!

Susiję straipsniai:

Profesionalams skirti geliniai nagų lakai. Kur įsigyti?

Šaltiniai: 

https://www.youtube.com/watch?v=eJLERx2ncjE