Nago pelėsis

Nago “pelėsis“ – tokią diagnozę vis dažniau tenka išgirsti iš klientų ar manikiūro meistrų lūpų. Tik vieni klausia patarimo, ką susidūrus su tokia problema daryti, o kiti – kaip šios problemos išvengti…

Nago “pelėsio“ sukėlėjas yra žaliamėlės pseudomonos (lot. pseudomonas aeruginosa) bakterija. Įprastai sveiki nagai nėra tinkama terpė šioms bakterijos daugintis, tačiau, atsiradus palankioms sąlygoms (kai “įkalinama” drėgmė), šios bakterijos susikuria “jaukius namus”. Nago “pelėsis“ gali įsikurti:

  1. Ant natūralaus nago paviršiaus, bet apačioje priauginto (gelio, gelinio lako, akrilo…) nago.
  2. Tarp natūralaus nago plokštelės ir nago guolio (onycholizė – tuštuma po nagais).

Pradžioje toje drėgmės “įkalinimo” vietoje atsiranda nedidelės gelsvos dėmelės. Jeigu nebus imtasi reikiamų priemonių, gelsvos dėmelės pavirs tamsiai žaliomis ar net juodomis dėmėmis. Taigi, pagrindinės nago “pelėsio“ atsiradimo priežastys yra:

  1. Drėgmės susilaikymas;
  2. Neteisingas ir skubotas nago paruošimas priauginimui ar geliniam lakavimui;
  3. Higienos reikalavimų nesilaikymas;
  4. Gelio/ gelinio lako stingimui naudojamos nusilpusios ar nekokybiškos (pernelyg silpnos) UV, LED ar LED/UV lempos.

Prevencija t. y. išankstinis kelio užkirtimas šiai problemai, yra žymiai geriau, nei pačios problemos sprendimas!

Taigi, meistrams labai svarbu:

  1. Griežtai laikytis higienos reikalavimų (švari darbo aplinka, sterilūs įrankiai ir t. t.)
  2. Neskubant atlikti kiekvieną nagų priauginimo žingsnį (leisti kiekvienai užteptai priemonei išdžiūti: jeigu priemonė neišdžius iki galo, drėgmė greičiausiai bus “įkalinta”…)
  3. Naudoti visas reikiamas nago paruošimui priemones (vienos priemonės dezinfekcijai, kitos -nuriebalinimui (alkoholio pagrindu, todėl veikia kaip dehidratorius), trečios – chemiškai paruošiančios nagus priauginimui…)
  4. Stengtis nemaišyti daugybės skirtingų gamintojų priemonių (atminkite, vieno gamintojo priemonės yra chemiškai suderintos geriausiems rezultatams pasiekti! Maišant skirtingų gamintojų priemonės galimos neprognozuojamos pasekmės – nagų nesilaikymas, neišdžiūvimas, alergijos ir pan.)
  5. Prietaisai gelio/gelinio lako stingimui – tai viena iš pačių svarbiausių sąlygų, kad priemonės gerai sustingtų. Jeigu sustingsta tik nago paviršius, o vieta, kuri liečiasi su nagu neišdžiūsta iki galo t. y. lieka minkšta, pelėsis arba alergija GARANTUOTI!

Niekada neignoruokite šios problemos ir neužsimerkite į nedidelius spalvos pakitimus ant nago. Buvo atvejų, kai klientei meistrė paaiškino, kad nedidelės gelsvos dėmelės tai yra nago sumušimo pasekmė, nors klientė puikiai žinojo, kad nago nesumušė. Kurį laiką tikėjo, kad meistrės žodžiai yra tiesa. Kiekvieną kartą apsilankant pas meistrę, buvo atliekamas nagų papildymas, o tamsėjančias dėmeles meistrė traktavo, kaip sumušimus, kurie turi nuaugti. Tik, kai dėmelės virto tamsiomis dėmėmis, klientė nusprendė pasikonsultuoti su gydytoju. Diagnozė – nago pelėsis!!! Drįstame daryti išvadą, kad šiuo atveju meistrė tiesiog neįvertino susidariusių dėmelių grėsmės ir nesiėmė reikiamų priemonių, kad jas pašalinti.

Tačiau galimas dar blogesnis scenarijus: atlikus nagų priauginimą ar gelinį lakavimą, priauginta masė atšoka nuo nago ir atsiranda nedidelė ertmė, kurioje kaupiasi drėgmė. Primename: “įkalinta” drėgmė – tiesus kelias nago pelėsiui! Tačiau klientė nėra linkusi taip dažnai lankytis pas meistrą, taigi ji klijais priklijuoja atšokusią nago dalį. Cianoakrilatai, esantys klijų sudėtyje, pritraukia drėgmę, taigi toks bandymas išspręsti problemą ją tik dar labiau pablogina. Nerizikuokite: nenaudokite klijų atšokusios nago dalies priklijavimui, o, esant galimybei, kreipkitės į specialistą, kuris atliks nagų korekciją. Specialistai privalo paaiškinti klientui apie klijų grėsmę, kad klientai patys nebandytų nago išsaugoti priklijuodami klijais!    

Ką daryti, pamačius nago “pelėsį“?

Pamačius spalvinius pakitimus ant nago, būtina pilnai nuimti priaugintą nagą arba nutirpinti gelinį laką t. y. leisti orui pradėti džiovinti susidariusį pažaliavimą. Tuomet kruopščiai nuvalyti nagus su priemone, kuri veikia antiseptiškai, antimikrobiškai, turi sutraukiamąjį poveikį (astringentas) t. y. priemonė, kuri išsausins nago plokštelę, pašalins drėgmę. Švelniu poliruokliu reikia pasistengti nuimti nuo nago pažaliavusią masę. Nagas toje vietoje nuo drėgmės gali būti minkštesnis, todėl poliruoklį reikia naudoti labai atsargiai. Jeigu problemos sprendimas bus pradėtas nedelsiant, tuomet nebūtina kreiptis į gydytoją. Dezinfekuojamosios priemonės padės užkirsti kelią bakterijų plitimui, todėl jas reikėtų naudoti, kol nagas pilnai nuauga. Manikiūro meistrai tokiam klientui turi naudoti vienkartinius įrankius. Klientui, kuris susidūrė su nago pelėsio problema, kelias savaites nerekomenduojama priauginti nagų ar atlikti gelinio lakavimo. Tik tuomet, kai spalvos pakitimai išnyks, galima planuoti priauginimo procedūras.

Jei nago pelėsis atsirado Onicholizės atveju, klientui būtina kreiptis į gydytoją. Šiuo atveju po nagu yra atvira ertmė ne tik drėgmei, bei ir bakterijoms. Taigi, tik gydytojas galės pasakyti ar reikalingas gydymas antibakteriniais preparatais ar antibiotikais.

Kaip išvengti nago pelėsio, vieno atsakymo nėra. Tačiau akivaizdu tai, kad klientai turėtų atsakingai rinktis grožio paslaugų teikėjus, o grožio paslaugų teikėjai privalo laikytis higienos, antiseptikos reikalavimų bei technologinio saugumo.

Kokias priemones naudoti? Mes rekomenduojame!

Galime Jums rekomenduoti šias priemones, kurias reikia naudoti, atsiradus nago pelėsiui:

Purškiama tinktūra kojų nagams, turinti priešgrybelinių savybių (Footlogix Anti-Fungal Toe Tincture Spray) Nr. 7T (https://www.manikiuras.eu/putos/1829-footlogix-preisgrybeline-priemone-toe-tincture-spray-50-ml.html)

Veiksminga priemonė pakeitusiems spalvą, pakilusiems nuo nago guolio, sustorėjusiems su giliomis vagelėmis nagams. Puiki apsauginė priemonė pėdoms ir nagams, kenčiantiems nuo grybelinių infekcijų (Onychomycosis), nago pelėsio. Tinktūrą galima naudoti net ir kojų tarpupirščiams, tose vietose, kur oda lupasi.

Savybės ir privalumai:

Higieniškas purškiamas flakonas saugo priemonę nuo užteršimo. Sudėtyje yra Pantenolis – iš Provitamino B5 šeimos – prižiūri ir saugo grybelio pažeistus nagus. Sudėtyje yra Avokado aliejus: suteikia „neišvaizdiems” nagams, kurių spalva pakitusi, natūralų blizgesį. 

Naudojimo instrukcija:

Geriausiems rezultatams pasiekti, pirmiausiai nuvalyti seną nagų laką ir nupoliruoti nago paviršių su specialiu poliruokliu tam, kad pašalinti pažeisto nago dalį. Purškalo galiuką pridėkite prie pažeisto nago kraštelių ir purkškite tol, kol priemonė prasiskverbs po nagu. Palaukite 10-15sek. Naudoti 2 kartus dienoje, kol problema bus išspręsta. Priemonę galima naudoti netgi tuomet, kai nagai padengti spalvotu nagų laku. Tačiau, geriausiems rezultatams pasiekti, geriausia naudoti ant švarių nagų. 

Ši priemonė skirta kojų nagams, tačiau, esant infekcijai, puikiai tinka ir rankų nagams. 

PRIEŠGRYBELINĖ PRIEMONĖ NAGAMS (Nail Tek Anti-Fungal) 10ml

(https://www.manikiuras.eu/nagu-stiprikliai/3418-nail-tek-antifungal-10ml-priesgrybeline-priemone.html)

  • Veikia prieš nagų grybelį, nago pelėsį;
  • Slopina paraudimą;
  • Naudoti kojų ir rankų nagams.

Veiklioji medžiaga: Miconazole Nitrate 2%. Naudojimas: Dezinfekuoti ir nusausinti  pažeistą vietą. Tepti pažeistą vietą ties nagu 2 kartus dienoje (ryte ir vakare). Laikyti sausoje patalpoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Naudoti tol, kol nagas nuaugs. 

Beje, atsiradus bet kokiai nago infekcijai rekomenduojama naudoti NailTek odelių aliejų, kuris turi priešgrybelinę apsaugą: 

ODELIŲ ALIEJUS (Renew) (https://www.manikiuras.eu/odeliu-aliejus/3513-nail-tek-renew-odeliu-aliejus-15-ml.html)

Priemonės sudėtyje yra arbatmedžio aliejus. Renew maitina ir minkština nagų odeles, tuo pat metu suteikia natūralią priešgrybelinę apsaugą. Šią priemonę sudaro natūralūs aliejai ir drėkinantys komponentai. Aliejus atstato, apsaugo ir palaiko sveikas nagų odeles. Tepti tiek kartų dienoje, kiek pageidaujate.

WWW.MANIKIURAS.EU – apsipirkite internetu!